Sağlık Saç Derisinden Başlar

Saçlarınız canlıdır ve canlı olan saçların beslenmeye ihtiyacı vardır. Hem kadınlar hem de erkekler sağlıklı saçlara sahip olmak isterler. Sağlıklı saçlar canlı, gür ve parlak olur. Özelliklerini kaybeden saçlar matlaşmaya, cılızlaşmaya ve karışmaya başlar. Saç sağlığını kaybettiğin de dışarıdan gözle görülür. Eskisi gibi parlamayan ve kırılan saçlar da bir takım eksiklikler vardır.

Saçlar saç kökü ile saç derisine bağlıdır. Saç derisi vücudumuzda besin taşıyan damarlardan beslenmektedir. Beslenen saç kökleri aldıkları vitamin ve mineralleri saçlara ileterek bu saçların sağlıklı olmasını, uzamasını sağlarlar. Yani saç kökleri ve saç derisi ne kadar sağlıklı olursa bu sağlıklı durumu saçlara iletecektir.

Saç sağlığı birbirinden farklı da sebeplere göre değişkenlik gösterebilir. Saçın sağlığını kaybetmesi daha sonrasında dökülmeye başlaması çok sayıda kişide görülen ortak sorunlardan bir tanesidir. Özellikle erkeklerde genetik faktörlere bağlı olarak yaşanan dökülme durumu sık olarak gözlenirken kadınlarda ise dış etkenler ve hastalıklara bağlı olarak saç dökülmesi sık olarak yaşanmaktadır. Bu durumlarda saç dökülmesi yaşanırken saç derisindeki bir takım eksikliklerin etkisi vardır.

Sağlıklı Saç Derisi Elde Etmek İçin Uygulanması Gereken Metotlar Nedir?

Saç deriniz sağlığını yitirdiğini da saçlarınızda sağlığını kaybedecektir. Çünkü saç derisi sağlıklı olmadığında saç köklerini besleyemez, saç kökleri beslenmeyen saçlar ise dökülmeye başlar. Saç dökülmesi yaşayan kadın ve erkekler bu durumla mücadele etmek için bir takım kozmetik ürünleri kullanmaya başlarlar. Fakat kullanılan kozmetik ürünleri genelde saç derisine kadar inemez. Böyle bir durumda da sadece geçici çözümler elde edilebilir. Saç derisini inan bir çözüm arayışında ise saç mezoterapisi ile mümkün olmaktadır. Bu uygulama direk saç derisine ve saç köklerinden yapıldığı için uygulama sonrası oldukça olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Saç mezoterapisi uygulaması uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama gerçekleştirmeden önce hekimler tarafından saç deriniz incelenmektedir. Yapılan bu incelemede muayene sonrasında saç derinizdeki eksiklikler saptanır. Her kişide ki saç derisi problemin farklı olduğu için aynı saç mezoterapisi uygulaması yapılmaz. Sizin saç derinizdeki eksikliklere göre bir karışım hazırlanır ve içerisini vitamin, aminoasit, mineraller ve birtakım etken maddeler ilave edilir. Bu karışım ise enjektörler ile beraber saç derisinden saç köklerini uygulanır.

Saçınızın sağlıklı bir deri üzerinde olmasını istiyorsanız yaptıracağınız saç mezoterapisi işleminin hekimler tarafından kaç seans olacağına karar verilir. Uygulama seanslarından sonra saç derinize meydana gelen olumlu gelişmeleri gözleriniz ile göreceksiniz.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi