Saçlarınız Kuru Cansız ve Sönük mü?

Herkes parlak ve canlı saçlara sahip olmak ister. Çünkü saçlar kişinin en önemli aksesuarıdır ve bu aksesuar ne kadar güzel görünürse kişi de kendini o kadar iyi hissedeceksin. Saçınız ne renk olursa olsun önemli olan ne kadar canlı gözüktüğü olacaktır.

Saçlar yeteri kadar sağlıklı olduğunda canlı bir görüntüye sahip olur. Canlı saç hem parlak hem de güçlü görünür. Yani dışarıdan baktığınızda saçınızın sağlığı kendini belli etmektedir. Matlaşmış, uçları kırılmış ve bazı yerleri çatallaşmış saç sağlıklı bir görüntüye sahip değildir. Ayrıca bu görüntülerin dışında saçınızı tararken sürekli zorlanmanız, tarağınızın kırılmış ve yıpranmış saçlara takılması son derece kötü bir durumdur. Kuru saçlar daha çok birbirine karışmaya meyillidir. Karışmış saç ise taranmaya elverişli değildir ve tararken her zorlama da saçlarınız daha fazla kırılır ve kopar.

Saçlarınızın kuru, cansız ve sönük olma nedenleri nelerdir?

Saçlar sağlığını Kaybettiğinde sönük, cansız ve kuru bir hal almaktadır. Bu durumun birbirinden farklı nedenleri bulunur ve bu nedenler önlenmediğinde saçta gözle görülen bir takım sıkıntılar ortaya çıkar. Saçınıza uyguladığınız kimyasallar, beslenme tarzınız, stres ya da bir takım biyolojik sorunlar saçınız da bu tarz problemlerin oluşmasına neden olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda saçınızın eski sağlığına kavuşması için bir takım işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bu işlemler doğrultusunda saçlarınız kuru, cansız ve sönük görüntüsünden kurtulmuş olur.

Saçlarınızı sağlığına kavuşması için yapılması gereken nedir?

Saçların sağlığını kaybettiğin de bu duruma karşı yapılacak bazı şeyler bulunmaktadır. Bu nedenle üzülmeden saçlarınızın sağlığına kavuşması için saç mezoterapisi ve başvurmalısınız. Saç mezoterapisi ile yıpranmış saçlarınızı eski sağlığına kavuştura bilirsiniz. Saçınızın yıpranmışlık durumuna göre doktorlarımızın muayenesinden sonra en uygun saç mezoterapi yöntemi size söylenecektir.

Doktorlar tarafından gerçekleştirilen saç muayenesinden sonra saç mezoterapisi için gerekli olan seans sayısı belirlenmektedir. Bu seans sayısı her kişinin saç durumuna göre farklı olmaktadır. Saçlarınızın kaç seanstan sonra düzelebileceği bu muayeneden sonra size bildirilmektedir. Genellikle ortalama dört seans olup istisnai durumlarda artıp azalabilir. Saçlarınızın yıpranmışlık durumuna göre saç mezoterapisine ek olarak doktorlarımız tarafından şampuan, losyon ya da ilaç kullanımı önerilebilir.

Saç mezoterapisi yaptırmaya başladıktan sonra ikinci seans sonrası sizde farkı gözünüz ile görmeye başlayacaksınız. Saçlarınızı en kısa sürede eski sağlığına bu yöntem ile kavuşacak kuru, mat ve cansız görüntüden kurtulacaktır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi