Saç Protezinin Saç Ekiminden Farkı Nedir?

Saç dökülmesi hem kadın hem de erkeklerde meydana gelebilecek bir sorundur. Pek çok sebep ile ortaya saç dökülmesi sorunu çıkabilir. Saç dökülmesi

 • Genetik
 • Hormonal bozukluklar
 • Beslenme şekli
 • Stres
 • Kimyasal ürünler
 • Hava koşulları
 • Bir takım hastalıklara

Bağlı olarak meydana gelebilir. Bu sorunlar ile başa çıkılmadığından saç dökülmesi kellik durumu oluşturabilir. Kellik durumu istenmeyen bir durumdur ve kişileri mutsuz eden, özgüvenini kıran bir problemdir. Kellik durumu yüzünden psikolojisi bozulan insan sayısı oldukça fazladır.

Saç dökülmesi ve kellik durumu yaşadığınız da bu durumu kabullenmek zorunda değilsiniz. Birbirinden farklı çözümler ile saç dökülmesinden kurtulabilirsiniz. Saç derisinde açılma yaşayan pek çok kişi saç ekimi ve saç protezi ile bu durumla baş edebilirler. Bazı insanlar saç ekimi ve saç protezini aynı uygulama zannetse de iki uygulama da birbirinden farklıdır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi kafa derisinde açılma olan bölgeye başka bir bölgeden alınan sağlık saç kökünün taşınıp yerleştirilmesidir. Sağlıklı saç kökleri genellikle ense ya da kulak arkası bölgelerinden alınır. Sağlıklı saç kökleri yerleştirildiği bölgede büyümeye başlar.

Saç ekimi kellik problemine kalıcı çözüm arayanlar için oldukça ideal bir yöntemdir. Saç ekimi uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen cerrahi bir müdahaledir. Lokal anestezi altında gerekli tetkikler yapıldıktan sonra uygulanır.

Saç Protezi Nedir?

Saç dökülmesi problemi ile saç derisinde açılmalar ve kellik sorunu yaşayan kimseler tarafından tercih edilen bir işlemdir. Yapılan işlemde bir başkasından elde edilen doğal saçın bir takım yöntemler ile saç derisine montesi gerçekleştirilir.

Saç Ekimi ve Saç Protezi Arasındaki Farklar Nelerdir?

 1. Saç ekimi kellik sorunu için kalıcı bir çözümdür. Saç protezi saç ekimi gibi kalıcı bir çözüm değildir.
 2. Saç ekimini bir kez yaptırmanız yeterlidir. Yaptırdığınız saç ekimi size kalıcı bir çözüm sağlayacağı için ömür boyu kullanabilirsiniz. Saç protezlerinin belirli bir süresi vardır. Kullanılan saç protezi çıkartılır ve çıkarılmış olan saç protezi bir daha kullanılmaz.
 3. Saç ekimi cerrahi bir işlemdir. Saç protezi ise cerrahi bir operasyon değildir.
 4. Saç ekiminde kullandığınız saçlar size aittir. Çünkü vücudunuzun başka bir bölgesinden alınan saç kökleriniz kel olan bölgeye yerleştirilir ve bu bölgede büyür. Saç protezinden kullandığınız saçlar bir başkasına aittir. Başkasından alınıp protez haline getirilen saçlar uygun yapıştırma işlemleri neticesinde saç derinizdeki bölgeye yerleştirilir.

Yorum Yok

Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi