Saç Protezi Nedir? Saç Protezi Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

Saç protezi, adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir tıbbı işlem gerektirmeden, protez saçların, saç kaybı yaşanan bölgeye yapıştırılmasıyla yapılır. Saç protezi uygulamalarında kesinlikle geri dönüşü vardır. Özel yapıştırıcı maddelerle yapılan saç protezi kolaylıkla geri sökülebilmektedir. Bu yapıştırıcı maddeler insan sağlığına zararlı değildir. Kalitesi değişik değişik olan saç protezleri, teknolojinin de gelişmesiyle bire bir kişiye özel saç teli gibi yapılabilmektedir.  Saç protezi uygulanan kişilerde, terlemeyle ya da ıslanmayla saç protezi düşmez. Saç protezi yaptıran kişilerin dikkat etmesi gereken durumlar,

  • Öncelikle saç protezini kaliteli, sağlığa uygun ve sağlam bir şekilde yapan bir yer bulunmalıdır.
  • Normal saçlara uygulanan her türlü işlem, protez saça da uygulanabilmekte fakat kullanılan ürünler kaliteli ve aşırı kimyasal içermeyen ürünler olmalıdır.
  • Kepeğe karşı ürünler kullanılması, ileride kepek oluşmasını ve protezin zarar görmesini engellediği için kepeğe karşı savaşan şampuanlar tercih edilmelidir.
  • Saç protezinin bakımını kendiniz özenli bir şekilde yapmalısınız ve bakım süreleri bulunan saç protezin bakımlarını, ekimi gerçekleştirdiğiniz yerde düzenli olarak yaptırmalısınız.
  • Saç protezinin bakım süresini geciktirmeden, saç protezi yaptırdığınız yere başvurmalısınız.

Yukarıda yazan maddeleri düzenli ve özenli olarak yerine getirdiğinizde saç protezini uzun zaman sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Saç protezi sağlıklı saçlara zarar verir mi ?

Saç protezi insan saçına %100 uyumlu bir şekilde yapılmaktadır. Saç protezi yapılan bölgede, kendi saçlarınız varmış hissi verir. Eliniz saçınıza attığınızda ya da görsel olarak biri baktığında, herhangi bir farklılık görülmez. Bakımlarını zamanında yaptırıp, yüksek kimyasal içerene ürünlerden kullanmazsanız, uzun zaman sizi seyrek saç görüntüsünden kurtaracaktır. Sağlıklı saçlara kanıtlanmış olarak hiçbir zararı yoktur fakat işini iyi yapan, kaliteli ürünler kullanan uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde sağlıklı saçlarınızın köklerine zarar verilebilir ve saçların aynı yöne taranamamasını sağlar, kötü bir görüntü oluşturur. Bu nedenle saç protezi yaptıracağınız yeri iyi araştırmalısınız.

Protez saçı kimler uygulatabilir?

Protez saç ekim işlemini, çeşitli tedaviler sonucu saçlarını kaybeden kişilerden, bölgesel olarak saçlarında seyrelme ya da açılma olan kişilere kadar herkes yaptırabilir. Aynı zamanda saçlarını bir kaza sonucu kaybetmiş kişilerde protez saç ekiminden yararlanabilir. Saç derisinde rahatsızlığı bulunan kişilere saç protezi önerilmez. Saç protezi yaptıracak kişilerin kesinlikle saç protezi bakımına dikkat etmesi gerekmektedir. Bakımına özen gösteremeyecek kişilerin saç protezi uygulaması yaptırması da uzman kişiler tarafından önerilmemektedir.

Yorum Yok

Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi