Saç Mezoterapisi Kaç Seans Olmalıdır?

Saç mezoterapisi hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde Saç dökülmeleri en aza indirilmesi ve saçını kaybettiği sağlık geri kazandırılmaktadır. Saç sağlığı herkes için oldukça önemlidir. Çünkü saç sağlığınıza dikkat etmediğiniz de bir süre sonra saç kayıpları yaşayabilirsiniz. Bu hiç kimsenin istediği bir sonuç olmaz.

Saç dökülmesi ve beraberinde gelen kellik Durumu pek çok nedenler ile ortaya çıkabilir. Günlük hayat stresi, bir takım hastalıklar, beslenme şekli, genetik faktörler ve birçok neden saç dökülmesine beraberinde getirebilir. Bu durumları yaşadığınızda saçlarınız önce sağlığını kaybederek cansız, hak ve sönük bir görüntü alacaktır. Hatta ilk sinyallerini bu görüntüleri ile sizlere vermektedir. Eğer bu duruma karşı önlem almadığınız da saç deriniz kötü etkilenecek sağlıksız saç derisi yüzünden saç kökleri beslenemeyen renk saç dökülmeleri meydana gelecektir.

Bu duruma karşı koyarak bir mücadeleye başladığınızda saç mezoterapisi sizlere en uygun yöntem olacak. Bu işlemler sayesinde saç köklerinin beslenecek saçlarınızın dökülmesini en aza inecek ve saçlarınız eski sağlıklı görüntüsüne kavuşacaktır.

Saç mezoterapisi için uygulanan seans sayısı herkes için aynı mıdır?

Kesinlikle hayır. Kişilerin yaşadığı saç sorunları farklıdır ve bu nedenle  saç derisinde meydana gelen hasarlarda farklı olacaktır. Saç mezoterapisinin kaç seans uygulanacağı saç ve saç deri muayenesi yapan uzman hekiminiz tarafından belirlenecektir. Seans sayısı saçınızın yıpranmışlık durumuna göre daha fazla olabilir. Ayrıca bu muayene dan sonra saç mezoterapisinde saç derinize uygulanacak olan ilaçların belirlenmesi de yapılmaktadır.

Saç mezoterapisi için Ortalama bir seans adeti vermemiz gerekirse 10 seans ortalama bir sayı olabilir. Fakat bu seans sayısı saç durumunuza göre artış ya da azalma gösterebilir. Her seans yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar sürmektedir.

Saç mezoterapisi hangi aralıklar ile uygulanmaktadır?

Saç mezoterapisinin, haftalık 15 günlük 7 aylık periyotlar bulunmaktadır. İlk başlarda daha sık olarak yapılan bu uygulama zaman ilerledikçe ve saçlarını sağlık kazandıkça daha uzun aralıklar ile yapılmaktadır.

Saç mezoterapisinin ilk ayında haftada bir işlem uygulaması yapılmaktadır. Daha sonra ise haftalık olan bu uygulama 15 günlük periyotları çıkarılmaktadır.

Saç mezoterapisi uygulaması uzun süren bir uygulama olsa da yaklaşık 3 seanstan sonra gözle görülür değişiklikler olacaktır. Her seanstan sonra verim miktarı artış gösterecektir.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi