Saç Dökülmesine Karşı Uygulanabilecek Çözümler Nelerdir?

Saç dökülmesi hem kadın hem de erkeklerde görülen bir problemdir. Günümüzde saç dökülmesinin bir yaş sınırı bulunmazken herkes saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Saç dökülmeleri sağlıksız saç ve saç derisinin göstergesidir. Saç derisi bir takım nedenler ile sağlığını kaybeder ve eski sağlığına kavuşamayan saç derisi saç köklerini besleyemez saçlarda dökülmeye başlar.

Saç dökülmesi son derece can sıkıcıdır. Saç dökülmesi ilk başlarda birkaç tel saç ile başlar ve önlem alınmadığında dökülen saç miktarı artar en son olarak da belirli bir bölgede açılmalar yaşanabilir. Bu açılmalar müdahale edilmediğinde kellik sorunu beraberinde getirecektir. Eskiden erkeklerde sıklıkla görülen kellik şimdilerde kadınlarda da görülmektedir. Bu nedenle saç dökülmesine karşı önlemler alınmalı ve bu gibi can sıkıcı sorunlar ile karşı karşıya kalınmamalıdır.

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesinin birbirinden farklı pek çok nedeni bulunmaktadır. Herkeste farklı bir neden ile saç dökülmesi sorunu yaşanabilir. Yani saç dökülmesine belli bir nedene bağlamak doğru olmaz. Saç dökülmesi sorunu ortadan kaldırmak istiyorsanız öncelikle saç dökülmesine neden olan sorunu bulmanız gerekecektir.

Saç dökülmesinin belli başlı nedeni sağlıksız saç derisidir. Saç derisinin yeteri kadar beslenememesi ve beslenemeyen saç derisinin de saç köklerine besin iletememesi ile beraber saçlar kökten dökülmeye başlar. Saç dökülmesine neden olan belli başlı problemler şunlardır:

  • Dengesiz beslenme
  • Stres
  • Hormonal bozukluklar
  • Kullanılan ilaçlar
  • Saç ve saç derisine uygulanan kimyasallar
  • Değişen hava koşulları
  • Direk maruz kalınan güneş ışığı
  • Genetik faktörler

Yukarıda belirttiğimiz faktörlerin hepsi saç dökülmesine neden olabilir ve saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırmak için bir takım önlemler almanız gerekebilir. Eğer saç dökülmenize karşı herhangi bir önlem alamadığınız da kellik gibi istemediğiniz sorunlar yaşayabilirsiniz.

Saç Dökülmesini Ortadan Kaldıracak Kalıcı Bir Çözüm; Mezoterapi

Saç Mezoterapisi saç dökülmesi başta olmak üzere yaşanan saç ve saç derisi problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Saç mezoterapisinde mezoterapi tabancası yardımı ile saç derisine ilaç enjekte edilmektedir. Bu ilacın içerisinde aminoasit, vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Bu ilaç karışımı uzman hekimler tarafından hazırlanmaktadır. Uzman hekimlerimiz saç derinize muayene ettikten sonra problemi saptayarak saçınıza uygun bir ilaç hazırlamaktadır. Saçlarınızın sağlık durumuna göre birkaç seans halinde saç mezoterapisi uygulaması yapılmaktadır. Bu seans sayısı saç yapısına göre farklılık göstermektedir. Doktorunuzun önerdiği şekilde uyguladığınız saç mezoterapisinden oldukça verim alacağınıza emin olabilirsiniz. İki ya da üçüncü seanstan sonra saç dökülmeniz en aza inecektir.

Yorum Yok

Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi