PRP VE BT Terapi Nedir?

PRP NEDİR: PRP aslında bir saç mezoterapisi yöntemidir. Hastanın kolundan alınan 10 cc kan özel bir işleme tabi tutulur ve bu kandan özel bir “ aşı” hazırlanır. Hazırlanan aşının miktarı toplam alınan kanın yaklaşık 3 te 1 i kadardır. Standart mezoterapi işlemi yapıldıktan sonra hazırlanan bu aşı özel bir açı ve teknik ile saçlı deriye yaklaşık 40-50 manuel enjeksiyonla uygulanır. Yani PRP; standart saç mezoterapisini takiben yapılan ve hastanın kendi kanından hazırlanan bir çeşit “aşı”nın saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. Uygulama materyali hastanın kendi kanı olduğu için son derece güvenlidir.

PRP nin ÜSTÜNLÜĞÜ VAR  MIDIR: PRP etkinlik olarak standart saç mezoterapisine üstündür. PRP gerek saç dökülmesinin durdurulması gerekse mevcut iyi halin korunması için uygulanabilir ve standart saç mezoterapisine tercih edilmelidir. İşlemin biraz daha pahalı olmasından başka bir dezavantajı yoktur. PRP özellikle koruma  amacıyla uygulandığında daha uzun bir koruma süresi sağlar. Bu süre maksimum 3 aydır. 3 aydan daha uzun bir koruma isteyen hastalar için ideal tedavi tek seanslık BT Terapi’dir.

Uygulama şekli standart mezoterapi ile aynıdır. Yani aynı prosedür kullanılır. Bu prosedür;

a.TERMOTERAPİ
b.NPG
c.MIC
d.YIKAMA
e.A.S KÜR UYGULAMASI
f.FAHRENHEIT YAĞ UYGULAMASI

PRP YAPILAN HASTANIN GÖRECEĞİ YARARLAR:

a.Saç dökülmesi durur
b.Saçlar kalınlaşır
c.Beslenme uzun bir süre boyunca artar ve köklere yeterli vitamin mineral ve keratolitik ajanların aktarımı sağlanmış olur.
d.Saçlar hacimli, gür, parlak ve sağlıklı görünür
e.Uykuda olan ve çıkmakta tereddüt eden saç telleri BT Terapi ile yüzeye çıkar ve gözle görünür bir hale gelir.
f.Saçların arasında kolaylıkla farkedilen boşluklar kapanır ve saçlı derinin görünmesi zorlaşır.

BT TERAPİ NEDİR: Bu işlem bir mezoterapi işlemidir ancak özel olarak 6 ayda 1 seans seklinde uygulandığı için hastalar tarafından çok talep görmektedir. BT Terapi özel bir saç mezoterapisi yöntemidir. İşlem diğer saç mezoterapisi işlemlerine göre daha uzun sürer ve çok daha fazla sayıda iğneleme yapılır. Özellikle uygulamanın sonlarına doğru yapılan BT Terapi Kürü saçlı deri damarları üzerinde genişletici, daha fazla miktarda kan tutucu, beslenmeyi arttırıcı ve yeni küçük damarcıklar oluşturucu etki gösterir.

Özellikle yurtdışında yaşayan hastalar veya klinik uygulama için vakit bulamayan hastalar BT Terapi için çok uygundurlar. Bir seans yapıldıktan sonra hasta 6-8 ay hiçbir klinik uygulama yapmak zorunda kalmaz. BT Terapi etkisini bir yıla kadar devam ettirebilir.

Özel olarak hazırlanan mezoterapi ilaçları, hastanın kanından hazırlanan özel bir saç aşısı ve BT Terapi kürü sırayla hastanın saçlı derisine enjekte edilir. İşlemin tamamı bir saatten daha uzun bir zaman alır.

BT Terapide tedavi süresi  kısadır. Hastanın neredeyse bir yıl boyunca bir işlem yaptırması gerekmez. BT Terapi sayesinde hasta şu faydaları görür:

g.Saç dökülmesi durur
h.açlar kalınlaşır
i.Beslenme uzun bir süre boyunca artar ve köklere yeterli vitamin mineral ve keratolitik ajanların aktarımı sağlanmış olur
j.Saçlar hacimli, gür, parlak ve sağlıklı görünür
k.Uykuda olan ve çıkmakta tereddüt eden saç telleri BT Terapi ile yüzeye çıkar ve gözle görünür bir hale gelir.
l.Saçların arasında kolaylıkla farkedilen boşluklar kapanır ve saçlı derinin görünmesi zorlaşır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi