PRP Saç Tedavisi Amacıyla Yapılabilir mi?

Saç dökülmesi şikayeti olanların eğer saç ekimi ihtiyaçları yoksa en fazla yaptırdıkları işlem saç mezoterapisidir. Saç mezoterapisi saçlı deriye ihtiyaç duyulan ilaçların enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlem genelde saç mezoterapisi tabancası ile yapılır ancak manuel olarak yani elle de yapılabilir. Kullanılan ilaçlar vitamin, mineral, keratolitik ajanlardan zengin bir karışımdır genelde. Saç mezoterapisi seanslar halinde yapılır.

PRP tedavisi aslında bir saç mezoterapisi yöntemidir. Ancak bu işlemde herhangi bir ilaç veya ilaç karışımı değil hastanın kendi kanı kullanılır. Hastadan bazen 10 bazen de 15 cc civarında kan alınır. Bu kan özel bir takım işlemlerden geçirilerek ayrıştırılır. Ayrıştırılan plazma trombositten zengin olup tam da saçın ihtiyaç duyduğu kan elemanlarını içerir. Saç mezoterapisinde olduğu gibi PRP saç tedavisi amacıyla kullanıldığında da seanslar halinde uygulanır. Seans sayısını doktor muayene sonucunda belirler. Genelde ilk 4 hafta üst üste haftada 1 kez PRP yapılır. Sonra koruma amacıyla 3 ayda bir kez Mevsim Geçiş PRP si yapılır.

PRP kişiden kişiye değişebilir bir tedavi olduğu için PRP fiyatı de kişide kişiye değişebilir. PRP tedavisi fiyatları kimi kliniklerde paket halinde de belirlenebilmektedir. Nasıl olursa olsa PRP tedavisi fiyatının belirlenebilmesi öncelikle doktor muayenesini zorunlu kılmaktadır.

PRP saç tedavisi için kullanılan en güvenli tedavilerden biridir. Bu sebeple doktorunuz saç dökülmeniz için PRP tavsiye ederse hasta bunu güvenle uygulatabilir.

Burada saç ekimi sonrasında da PRP nin yapılabileceğini eklemekte yarar vardır. Saç ekimi sonrası yapılan PRP tedavisi hem saçların tutunma oranını arttırmakta hem de ekilen saçların fire oranını azaltmaktadır. Saç ekimi esnasında da PRP yapılabilir. Bu işlem saç ekimi işleminin etkinliğini arttırmaya belirgin bir şekilde katkıda bulunur.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi