Mezoterapi Saç Köklerinin En Büyük Dostu

Günümüzde birçok insan saç dökülmesinden şikâyet ettiği için birbirinden farklı birçok yöntemi kullanarak, saç dökülmesini durdurabilmek ya da saç dökülmesi ilerlediyse korku tedavi yöntemleri kullanıp sonuç almak için uğraşıyorlar. Beraberinde oldukça büyük çalışma gerçekleştirmiş olduğu saç tedavisi yöntemleri arasında bulunan saç mezoterapisi, saç gelişimi ve saç sağlığı için en önemli ek tedavi yöntemlerinden bir tanesi olarak uzmanlar tarafından gösterilmektedir. Saç dökülmesi ve seyrelmesi tedavisinde son derece önemli sonuçların ortaya çıkmasını sağlayan saç mezoterapisi, faydalı birçok maddenin saç derisi içerisine doğrudan uygulanmasıyla ortaya çıkmış olan bir yöntemdir. Saç seyrelmesi karşıtı olarak ciddi sonuçlar ortaya çıkardığından dolayı birçok insan düzenli olarak bu ek tedavi yöntemini kullanmaktadır. Saç mezoterapisi diğer birçok yönteme göre çok daha hızlı sonuç verdiği için günümüzde saç uzmanları tarafından sıklıkla tavsiye ediliyor.

Saç mezoterapisi neden tavsiye ediliyor?

Saç dökülme tedavisi içerisinde birçok farklı ilaç kullanılabilmektedir. Kullanılan ilaçların hemen yanında mezoterapi saç dökülmesini durdurmak de etkili olduğu için birçok tedavinin yanında tavsiye edilmektedir. Saç dökülme tipleri kişiye göre farklılıklar gösterdiği için başka farklı tedavi yöntemleri kullanılıyor olsa da mezoterapi birçok kullanılan tedavinin ortak kullanım aracıdır ve bu şekilde uzmanlar tarafından görülür.

Saç mezoterapisi etkisi nasıl anlaşılabilir?

Saç mezoterapisi işleminde saçın temel ihtiyaçları olarak bilinen bütün vitamin mineral ve keratolit tüm içerikler saça doğrudan uygulanmaktadır. Amino asit ve yüzey genişletici olarak da bilinen birçok dış etken deriye doğrudan uygulanır bu sayede maksimum sonucun hızlı bir şekilde alınması sağlanır. Saç dökülme tedavisine karşılık birçok ilaç kullanılsa da kullanılan ilaçların hemen hepsinin yanında mutlaka saç mezoterapisi etkili olduğundan dolayı uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Etkili bir yöntem olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmış olan bu sistemin içerisinde deri enjekte edilmesi gereken miktarlar uzmanlar tarafından belirlenmelidir.

Saç mezoterapisinde kullanılan ürünlerin etkisini en iyi şekilde anlatabilmek için basit bir örnek vermek gerekirse diğer ürünler ortalama bir birim kadar etki gösterebilirken mezoterapi işleminde kullanılan ürünlerin karışımı 8 birim yani yaklaşık 8 kat daha fazla sonuç almanızı sağlar. Etkisini anlamanız için ilaçlarla ve iğnelerle yapılan enjeksiyon işlemlerinden dolayı bölge içerisindedir irritasyon ortaya çıkar. Bu durum burada kan birikmesi ya da daha önceden bu bölgede birikmiş olan dışarı çıkmasına sonuç verirken, uygulanan tedavi içerisindeki ilaç saçlı deriyi dolaşır ve bu sayede saç telleri tamamen çok bölgeden beslenmiş olurlar. Bu da sonucu hızlı bir şekilde ortaya çıkarmasını etkiler.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi