Kuaförden Sonra Saçlarınız Mı Yandı?

Kuaföre gitmek pek çok kadının olmazsa olmazıdır. Saçlarını kestirmek, değişik şekiller vermek ve saç boyamak için kadınlar sık aralıklar ile kuaför yolunu tutmaktadır. Siz saçını boyamaya kadın sayısı yok denecek kadar azdır. Farklı renkler denemek, aynaya baksın da değişen saç rengi ile farklı bir kişi görmek pek çok kadının hayal ettiği bir şeydir. Saç boyamak sürekli yapıldığında zararlı bir işlemdir. Özellikle koyu renkli saçlara sahip olan kadınlar saçlarını daha açık bir renge boyamak istediklerinizi saçlarını açma işlemleri yapılmaktadır. Bu işlemler yapılırken kimyasal ürünler kullanılmaktadır. Bu kimyasal ürünler saç rengini aç biz taraftan da saçı oldukça fazla zarar vermektedir. Saç boyaması yapıldıktan sonra saç yanması gibi bazı problemler yaşanabilir.

Saç yanması saç boya olmasında kimyasal ürünler ile açma işlemi yapıldıktan sonra saçın sadece uçlarından değil ortasından koparak dökülmesidir. Saç canlılığını kaybeder ve sağlıksız bir hal alır. Saçlarınız böyle bir hale geldiğinde artık geç kalmadan saçlarınızın eski sağlığına kavuşması için bir şeyler yapılması gerekmektedir. Saç yanması ciddi bir sorun doğru be saç mezoterapisi gibi önemli işlemler ile saçlar eski sağlığına kavuşabilir. Saçımı boyamayıp eski sağlığına kavuşmasını bekleyen çok sayıda kadın bulunmaktadır. Saçınızı boyamayıp bir süre dinlendirdiğinizde saçlarınız bu sağlıksız durumun üzerine daha fazla yanmaz fakat eski sağlığına da kendiliğinden kavuşmaz. Saç Mezoterapisi işlemi yaptırarak saç köklerinizden başlayarak saçlarınızın yenilenerek eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Yanık saçlar için saç mezoterapisi ne işe yarar?

Yanık saçları onarmanın en iyi yolu saç mezoterapisi yaptırmak olacaktır. Bu işlemi yaptırırken uzman bir doktora saçlarınızın bu sağlıksız halini görmesi gereklidir. Çünkü saç mezoterapisi herkese farklı şekilde uygulanır. Nedeni ise her kadında farklı saç problemleri yaşanabilir. Bu nedenle uygulanacak olan saç mezoterapisi de farklı olmalıdır. Uzman doktorumuz saçlarınızı gördükten sonra uygun bir tedavi şekli sizde çıkartacaktır. Saçınızın sağlık durumuna göre uygulanacak olan saç mezoterapi seansları belirlenir. Bu seanslar da saç sağlığınızın durumuna göre hafta da bir ya da iki kez olabilir.

Yanık saç tedavisinde saç mezoterapisi tek başına yeterli midir?

Saç mezoterapisi yanmış olan saçlarınızın eski sağlığına kavuşması için yapılan en önemli işlemdir. Fakat saçlarınızın daha hızlı sağlığına kavuşması adına doktorunuz tarafından sizlere sağlıklı şampuanlar ve bazı kürler önerilebilir. Bu ürünleri de kullanarak uygulama ile beraber daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi