Hamilelikte Saç Dökülmesi

Hamilelik kadınlar için hem en zor hem de en güzel dönemlerden bir tanesidir. Hamilelik döneminde kadınların vücutlarında şimdiye kadar görmedikleri bir takım değişiklikler meydana gelir. Bu değişiklikler sadece vücutlarında bebeğe bağlı şişmeler değil hormonların değişmesi yüzünden vücudun her yerinde görülen değişimlerdir. Hamilelik dönemi kadınların saç yapısını da son derece etkilemektedir. Hamilelik döneminde kadınların saçları ile ne ilgili sorunlar genellikle çıkmaktadır. Çünkü hamilelik dönemin de beslenme düzeni ve hormonlar büyük ölçü de değişime uğrayacağı için bu değişim de saçları etkiler.

Saçlar sağlığını kaybetmeye başladığınızda bunu bir takım belirtiler ile sizlere gösterir.

Saç Dökülme Belirtileri Nelerdir?

  • Sağlığını kaybetmeye başlayan saç büyük olarak cansızlaşır ve incelir.
  • Matlaşan saçlar sağlıksız saçı gösterir.
  • Bunların yanı sıra bu belirtiler ile beraber devam eden süreçte saçlar dökülmeye başlar.
  • Saç dökülmesi hamilelik döneminde de çok fazla görülen bir problemdir. Hamilelik döneminde kadınların vücudunda hormonlar değişip demir gibi vitaminler eksiklik göstermeye başladığında saçlar canlılığını kaybedip dökülürler.

Saç dökülmesi problemine kadınlar hamileyken çok fazla yaşarlar. Sadece saç dökülmesi değil ilk hamile kalındığı zamandan doğuma kadar saçlar incelip canlılığını kaybeder. Hamile kadınlar bu durum karşısında üzüntü yaşasalar da hormon seviyeleri normale döndüğünde saçları da düzelecektir. Bazen doğumdan sonra bu durum devam edebilir. Kadınlar doğum yaptıktan sonrada saçları canlılığını geri kazanmayıp dökülmeye devam edebilir. İşte bu gibi durumlarla karşı karşıya kalındığında saç derisinin bir tedaviye ihtiyacı vardır. Hamilelikte kaybettiğiniz saçları geri kazanmanız için sizlere uygulanabilecek en uygun yöntem saç mezoterapisi olacaktır. Bu yöntem sayesinde saç kökleriniz beslenecek ve saçlarınız güçlenecektir. Kaybettiğiniz saçlarınız geri çıkacaktır.

Saç Mezoterapisi İle Saçlarınız Eski Haline Geri Dönsün

Doğum yaptığınız halde saçlarınız güçlenmemiş ve dökülmeye devam ediyorsa saç köklerinizin beslenmesi gerekiyordu. Size kalıcı bir çözüm önerisinde bulunmamız gerekirse saç mezoterapisi ile kaybettiğiniz saçları geri kazanabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi uygulaması yapılmadan önce uzman doktorlarımız saçlarınızı ve saç derinizi muayene etmektedir. Yapılan muayenelerden sonra en uygun işlem belirlenerek size bildirilir. Mezoterapi işlemi mezoterapi tabancası adı verilen ucunda mikro boyutlarda iğneler bulunan bir uygulamadır. Mikro boyutlardaki iğneler ile hazırlanan ilaçlar saç derinize enjekte edilir. Her ilaç aynı değildir ve doktor muayenesinden sonra size özel bir karışım hazırlanarak saç mezoterapisi işlemine başlanır. Birkaç seans halinde gerçekleştirilen işlem de seans sayısı da kişinin saç sağlığına göre farklılık göstermektedir. İkinci seanstan sonra sizlerde gözle görülür sonuçlar alacaksınız. Saçlarınızın dökülmesi azalacak ve canlılığını geri kazanacaktır.

Yorum Yok

Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi