Fibroblast (Fibrocell-Kök Hücre Tedavisi) ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Günümüzde saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin Özellikle de ilerleyen yaşlarda çok sık karşılaştığı problemler bir tanesi olmaktadır. Bu sorun dünyada büyük bir sektör de beraberinde getirmektedir. Saç ekimi, tekrardan saçların çıkması ile ilgili birçok ilacın piyasaya sürülmesi, tüm bunların yanında işini doğru yapan İnsanları olduğu gibi birçok dolandırıcının da ortalıkta insanlara umut vererek onları kaldırılmasına sebep oluyor. Bu yöntemler arasındaki en başarılı sistemin kök hücre tedavisi diğer ismi ile fibroblast yöntemi olduğu Uzmanlar tarafından da ispatlanmıştır. Kök hücre tedavisi yani diğer ismi ile fibroblast tedavisi gerçekleştirmeden önce hasta birçok tehditten geçirildiği için en doğru sonuçların Bu yöntemle ortaya çıktığı defalarca kez ispatlanmıştır.

Kök Hücre Tedavi Yöntemi Nasıl Uygulanıyor?

Kök hücre tedavisi kollagen ismi verilmekte olan bir protein yapı taşı olan fibroblastların laboratuar içerisinde çoğaltılmasıyla ve ardından nereye aktarılması sistemine bağlı olarak çalışmaktadır. Bu yöntem için kulak arkasında bulunan veya iç kol gibi Güneşe çok daha az uğrayan bir bölgeden yaklaşık 3 milim çapında bir biyopsi alındıktan sonra gerekli tenkitler oluşturulur. Alınan bu özel parça laboratuarlarda yaklaşık 5 hafta kadar bir süre içerisinde fibroblast olarak çok daha zengin bir şekilde enjekte edilebilen bir materyal haline gelmektedir. Bu materyal yoğun bir esneme kabiliyeti olduğundan dolayı enjekte edilmiş olduğu bölge içerisinde, kendi konumunu alır ve bu sayede fibroblast açısından zengin olduğundan dolayı sonuç vermeye başlar.

Fibrocell Tedavisi Detayları

Saçlı deriye uygulanmakta olan fibroblastlar, bu bölgede yoğun bir şekilde kollagen üretimine sebep verirler ve bu yeni oluşan kolla gönder bir çeşit tamirat sisteminde ortaya çıkartır ardından tekrardan bu bölge içerisinde bulunan bağ dokusu yenilenmeye başlar. Yenilenmeye başlayan bu bağ dokusu kısa süre içerisinde gelişerek saç içerisinde tekrardan üretimin oluşması sebep verir. Daha evvelden üzerinde saç bulunan Deri üzerinde konumlanmak da olan bu bağ dokusu beraberinde folikül ünitelerinde kendini yenilemesi için fayda göstermeye başlar. Aslında bu etki PRP ile rahatlıkla sağlanabilir fakat PRP ile mukayese edildiği zaman fibroblast kök hücre tedavisi çok daha başarılı ve kalıcı sonuçlar vermektedir bu nedenlerden dolayı daha çok tercih edilir. Ortalama PRP seansları yaklaşık 90 günde bir defa ortaya çıkmakta iken fibroblast ise 5 yılda Sadece bir kez uygulanarak istenilen sonuçların ortaya çıkmasını sağlanır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi