Dökülmesin, Güçlensin

Saç dökülmesi kadın ve erkeklerde sıkça karşılaşılan problemlerden bir tanesidir. Saçlar pek çok neden ile sağlığını kaybedebilir. Sağlığını kaybeden saçlar önce kırılmaya ve yıpranmaya başlar. Bu karşımıza çıkan ilk problemler ile baş edilmediğinde ve özellikle saç kökleri sağlığını Kaybettiğinde saçlar dökülmeye devam eder. Saç dökülmesi fazla miktarda olduğunda can sıkıcı olabilir. Günde belirli bir sayıya kadar dökülen saç normal sayılmaktadır. Özellikle duştan sonra taranırken saç dökülmesi çok olmadığı müddetçe normal sayılmaktadır. Fakat saç dökülmesi sürekli hale geldiğinde bu durumun bir probleme işaret ettiği aşikardır.

Saç dökülmesi problemi yaşayan herkes bu durum ile mücadele etmek ister. Fakat saç dökülmesine karşı özlemi almak istediğinizde öncelikle saç dökülmesine neden olan sorunu bulmanız gereklidir. Saç dökülmesinin birbirinden farklı pek çok nedeni olabilir. Saç dökülmesinin hiçbir nedene bağlamak asla doğru olmayacaktır. Saç dökülmesine neden olan problemi ve öğrendikten sonra saç dökülmesi sorununuza karşı önlem alabilirsiniz.

Saç dökülmesi dış etkenler ya da herhangi bir vücuttaki eksikliklerden dolayı meydana gelebilir. Bunların dışında bir hastalık belirtisi ya da genetik faktörlerden dolayı da saç dökülmesi sorunu yaşanabilir. Saç dökülmesine karşı önlem alınmadığınız da saç derisinde bir takım açıklıklar meydana gelebilir. Özellik erkeklerde bu probleme karşı bir önlem alınmadığını da kellik sorunu da ortaya çıkabilir.

Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir?

Saç dökülmesinin çok farklı nedenleri olabilir. Dış etkenler ya da vücuda bağlı olarak bunları ayırabiliriz bu etkenleri göz önünde bulundurarak saç dökülmesini önleyecek birtakım işlemler yapılabilir. Günlük hayat temposu, stres durumu, kirli havalı, saça uygulanan kimyasallar, genetik faktörler, Kansızlık, bazı genetik hastalıklar, saç köklerinin yeterli besin alamayıp saçı besleyememesine gibi durumlardan kaynaklı olarak saç dökülmesi görülebilir.

Dökülen saçlarınızı güçlendirmek için ne yapabilirsiniz?

Saçlarınız dökülmeye başladığında bu durumu kabullenmek zorunda değilsiniz. Saç mezoterapisi ile dökülen saçlarınızı güçlendirebilir, son derece sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Saç mezoterapisi sadece saç dökülmesine önlemez. Saçın sağlıklı, parlak, canlı, neme sahip olmasını sağlarken daha hızlı ve güçlü uzamasına da yardımcı olur.

Saçlara uygulanan saç mezoterapisi her kişi aynı şekilde yapılmamaktadır. Uzmanlarımız saçlarınıza baktıktan sonra saç köklerinize en uygun şekilde uygulanacak olan saç mezoterapisi belirlemektedir. Saç köklerinizin eksiklikleri belirlendikten sonra bu eksikliklere göre en uygun olan mezoterapi uygulaması saç köklerine uygulanmaktadır.

Randevu & İletişim

Adres: Levent Mahallesi Beyaz Karanfil Sokak No: 27 Levent 3 – İstanbul – Türkiye
Tel: 0(212) 280 08 00
GSM & WhatsApp: 0(532) 238 19 19

      Formu Doldurun, Sizi Arayalım.close-link
Hemen Ara
Yol Tarifi